Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2020. Augusztus 11. 12:08, kedd | Belföld
Forrás: mti

A szakképzésben és a felnőttképzésben is igényelhető lesz a diákhitel

A szakképzésben és a felnőttképzésben is igényelhető lesz a diákhitel

A szakképzésben és a felnőttképzésben is igényelhető lesz a diákhitel jövő áprilistól - mondta a Diákhitel Központ vezérigazgatója az M1 csatorna hétfő esti műsorában.

Magyar Péter elmondta: régi igénye volt a képző intézeteknek és az érintetteknek ez a hitelforma. Hozzátette: az új diákhitellel a kormány a munkaerőpiaci igényekre és változásokra reflektál.

Közölte, a diákhitelt 18 és 55 év közöttiek igényelhetik, és a hitelfelvevő dönti el, hogy 1 év és 10 év között milyen hosszú törlesztési időt határoz meg.

Szólt arról is, hogy körülbelül 200 ezren vehetik majd igénybe a szakképzésben és a felnőttképzésben az új diákhitelt.

A szabad felhasználású képzési hitel havonta legfeljebb 150 ezer forint lehet. Lehetőség lesz kötött felhasználású hitel felvételére is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld

Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken

Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.

2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot

Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.