Városlista
2024. május 16, csütörtök - Botond, Mózes

Hírek

2016. Augusztus 15. 07:29, hétfő | Külföld
Forrás: mti

A németek többsége nem érzi magát biztonságban

A németek többsége nem érzi magát biztonságban

Németországban a lakosság többsége nem érzi magát biztonságban egy vasárnap ismertetett felmérés szerint.

A Bild am Sonntag című lapban közölt adatok szerint a németek 56 százaléka úgy érzi, az állam nem nyújt megfelelő védelmet a bűnözés ellen. Egy évvel ezelőtt 54 százalék aggódott a közbiztonság miatt, 2014-ben pedig 48 százalék.

Ezzel párhuzamosan a magukat biztonságban érzők aránya csökkent, a 2014-ben regisztrált 47 százalékról tavaly 43 százalékra, az idén 40 százalékra süllyedt.

A politika a rendőrséget is cserben hagyta - mondta a lapnak Rainer Wendt, a rendőri szerveknél működő egyik munkavállalói érdekképviselet, a Német Rendőrszakszervezet (DPolG) elnöke. Szerinte a rendőrség "az utóbbi 15 év megszorításainak áldozata".

A politika "gyengítette, megalázta és elhanyagolta" a polgárokat szolgáló és védő szervezetet - tette hozzá az érdekképviseleti vezető, kiemelve, hogy másfél évtized alatt 16 ezer munkahelyet szüntettek meg a rendőrségnél.

A politika az utóbbi hónapokban irányt váltott, a berlini vezetés a szövetségi szintű rendőri szerveknél 4600 fős létszámfejlesztést határozott el, és az utóbbi hetek támadásai nyomán a szövetségi belügyminisztériumban kidolgozott javaslatcsomag alapján további nagyjából ötezer embert vehetnek fel. A tárca vezetője, Thomas de Maiziere a Bild am Sonntagnak azt mondta, bölcs döntés lenne a tartományi kormányok részéről, ha követnék Berlin példáját a rendőri szervek fejlesztésében.

A lap megbízásából készült felmérés szerint a lakosság a közbiztonság erősítéséről zajló közéleti vitában megjelent elemek közül azt támogatja a legnagyobb - 82 százalékos - arányban, hogy utasítsák ki az országból a bűnelkövetővé váló menedékkérőket.

A második helyen az a követelés áll - 81 százalékos támogatottsággal - hogy legkevesebb 15 ezerrel emeljék a rendőrök számát. Az orvosi titoktartási kötelezettség feloldását terrorgyanú esetén a németek 64 százaléka támogatja. A hadsereg (Bundeswehr) belföldi bevetését terrorveszély esetén 54 százalék, a kamerás térfigyelő rendszerek kiterjesztését 54 százalék, a kettős állampolgárság intézményének korlátozását 42 százalék helyeselné az Emnid közvélemény-kutató intézet által 501 ember megkérdezésével augusztus 11-én készített felmérés szerint.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 16. 07:59, csütörtök | Külföld

Megműtötték a szlovák miniszterelnököt, túl van az életveszélyen

A szlovák miniszterelnök már túl van az életmentő műtéten, jelenleg stabil állapotban van.

2024. Május 16. 07:54, csütörtök | Külföld

Már június végén megtartják az első nyilvános vitát Donald Trump és Joe Biden között

Már június végén megtartják az amerikai elnökjelöltek első nyilvános televíziós vitáját Joe Biden és Donald Trump között, majd szeptember elején második alkalommal is szembenézhet egymással a demokrata és a republikánus jelölt.

2024. Május 15. 18:21, szerda | Külföld

Merénylet: Életveszélyes állapotban szállították kórházba a megsebesített szlovák kormányfőt

Életveszélyes állapotban, helikopterrel szállították a besztercebányai kórházba Robert Fico szlovák miniszterelnököt, akit szerdán Nyitrabányán (Handlova) a kormány kihelyezett ülése után lőttek meg

2024. Május 15. 07:52, szerda | Külföld

Giorgia Meloni: nem egyedül Magyarország mond nemet a migránsok szétosztására

Magyarország nem az egyetlen európai uniós tagállam, amely nemet mond a migránsok szétosztására, magukat sokkal európaibbnak valló nemzetek is ugyanezt teszik