Hírek
2013. Április 15. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
A közönyös fiatalok megnyerését tűzte ki célul a Jobbik
A közönyös fiatalok megnyerését nevezte egyik legfontosabb feladatának a Jobbik ifjúsági tagozatának vasárnap megválasztott első elnöke.
Farkas Gergely, az ellenzéki párt parlamenti képviselője programját újságíróknak ismertetve azt mondta, célja, hogy a Jobbik ifjúsági tagozata a legdinamikusabban fejlődő ifjúsági politikai szervezetből a legnagyobbá váljon.
Elmondta, a tagozat vasárnapi kongresszusán létrejött új, világosabb szervezeti struktúra ehhez új lendületet adhat. A Jobbik 2011-ben létrehozott ifjúsági szervezetét korábban egy a párt elnöksége által kinevezett szervezőbizottság irányította, most pedig saját tagjai közült választott elnököt az immár több mint 120 településen jelen lévő szervezet - fűzte hozzá.
Farkas Gergely kiemelt feladatai között említette a fiatalok kivándorlásának csökkentését, valamint az oktatás minőségének javítását. Kiemelte, egyik első javaslatuk, hogy az állam támogassa az első középfokú nyelvvizsga megszerzését.
Balczó Zoltán, a párt alelnöke hangsúlyozta, a Jobbik vezetése két év után most látta elérkezettnek az időt, hogy az ifjúsági szervezet önállósulva még jobban "ki tudja használni a fiatalok kreativitását". Hangsúlyozta, fontosnak tartják megőrizni népszerűségüket a fiatalok körében, ehhez pedig a fiatalok bevonására van szükség.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 15:00, csütörtök | Belföld
KSH: a GDP-arányos hiány 4,7 százalékos volt 2025-ben
2026. Április 02. 13:00, csütörtök | Belföld
A cseh elnök szerint Szijjártó teljesen elvesztette a hitelességét, Szijjártó válaszolt
Lavrovval folytatott szívélyes beszélgetései miatt adott hangot félelmeinek a cseh elnök.
2026. Április 02. 11:00, csütörtök | Belföld
Főpolgármesteri Hivatal: aláírták a Budapesti Kerékpáros Futárok Közlekedésbiztonsági Chartáját
2026. Április 02. 09:00, csütörtök | Belföld
A külföldön dolgozó fiataloknak is biztosítaná a 3%-os hitelt a kormány
A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön dolgozó magyarok számára is
