Városlista
2025. október 4, szombat - Ferenc

Hírek

2012. Július 09. 14:31, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A Jobbik elutasítja a tranzakciós illeték bevezetését

A Jobbik elutasítja a tranzakciós illeték bevezetését

A Jobbik elutasítja a tranzakciós illetéket és tiltakozik bevezetése ellen, annak az eredeti célokkal ellentétes hatásai miatt - mondta Volner János frakcióvezető-helyettes hétfői sajtótájékoztatóján, Budapesten.

Az ellenzéki politikus hangsúlyozta, hogy az Országgyűlés hétfői ülésén szavaz a tranzakciós illeték bevezetéséről. Volner János szerint az illeték lényegében egy új adónem, amelyet ráadásul garantáltan a lakosságra hárítanak.
Vagyis a Jobbik szerint az új adó elszegényíti a magyar embereket és tönkreteszi Magyarország gazdasági növekedését, valamint visszaveti a vállalati hitelezést is. Éppen ezért a párt tiltakozik a tranzakciós illeték bevezetése ellen, mivel álláspontjuk szerint annak a negatív hatásai lesznek az erősebbek.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld

Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására

Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.

2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel

Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát