Hírek
2017. Május 20. 13:31, szombat |
Életmód
Forrás: mti
A házasságok fele válással végződik

A házasságok mintegy fele válással végződik Magyarországon - mondta Parti Tamás, a Budapesti Közjegyzői Kamara elnöke az M1 aktuális csatornán szombaton.
A közjegyző szerint, mivel a házasság gazdasági közösség is, érdemes vagyonjogi szerződést kötni.
A közjegyző előtt megkötött házassági szerződés előnyei közé tartozik, hogy ha valamelyik fél elmulasztja megfizetni például a tartásdíjat, az azonnali végrehajtással beszedhetővé válik.
A házassági szerződésben azt is szabályozhatják, hogy a vagyont nem közösen kezelik, így az esetleges anyagi felelősség sem oszlik meg - tette hozzá Parti Tamás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Életmód
Otthon Centrum: az első fél évben a leggyorsabban a panellakások keltek el
2025. Augusztus 07. 07:57, csütörtök | Életmód
Pénteken kezdődik a RockBalaton Fesztivál Fonyódon
Pénteken kezdődik a háromnapos RockBalaton Fesztivál, amelyet idén új helyszínen, közvetlenül a vízparton, a fonyódi Bélatelepen rendeznek meg.
2025. Augusztus 06. 07:41, szerda | Életmód
Sziget - Jelentősen emelkedik a magyar fesztiválozók száma
Az idei Sziget fesztiválon a bérletesek és a napijeggyel érkezők között is jelentősen magasabb lesz a magyar látogatók száma. Külföldről Hollandiából jönnek a legtöbben, miközben a környező országok felzárkóztak
2025. Augusztus 06. 07:35, szerda | Életmód
Újraindul a Balaton kotrása
Kormányhatározat jelent meg arról, hogy másfél milliárd forintos keretösszegből újraindulhat a Balaton átfogó fenntarthatósági programja; a tó kotrását október végéig el kell kezdeni