Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2018. Január 21. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

A biztonság Magyarországot a legjobb úti célok közé emelte a szállodaszövetség szerint

A biztonság Magyarországot a legjobb úti célok közé emelte a szállodaszövetség szerint

A biztonság a top három utazási szempontban van, ez Budapestet és Magyarországot a legjobb úti célok közé emelte - mondta a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének alelnöke szombaton az M1 aktuális csatornán.

Flesch Tamás kifejtette: az utóbbi időben a külföldi vendégéjszakák száma jobban növekedett, mint a vendégeké, vagyis egyre hosszabb az itt tartózkodási idő. A külföldi turisták nagy része még mindig Budapestet választja, de egyre többen mennek vidékre is - jegyezte meg.

Hozzátette: a magyarok utazási szokásai változatlanok, ugyanakkor egyre többen maradnak itthon, miután bővül a belföldi turisztikai kínálat.

A szövetség alelnöke kitért arra, hogy az elmúlt években vidéken megnövekedett a szálláshely-kapacitás, a Kisfaludy turisztikai fejlesztési program pedig bővíti a szálláshelyválasztékot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten

A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter

2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld

Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet

A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.

2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk

Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket

2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld

Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere

Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.