Hírek
2017. Január 30. 11:29, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
650 autó hamis papírjaival buktak le az okmányirodások

Közokirat-hamisítás bűntette miatt vádat emeltek húsz ember ellen, akik több mint hatszáz járműről nyújtottak be hamis műszaki adatlapot a gödöllői, az aszódi, az oroszlányi és a pétervásárai okmányirodán
- tájékoztatta a Gödöllői Járási Ügyészség hétfőn az MTI-t. Szabó Ferenc főügyész közlése szerint a bűnügy vádlottjai közül öt nő a gödöllői, az aszódi, az oroszlányi, illetve a pétervásárai okmányirodában ügyintézőként dolgozott. Munkájukhoz tartozott, hogy járművek forgalomba helyezésével, műszaki állapotával kapcsolatos közhiteles nyilvántartásba adatokat rögzítsenek.
A vádlottak közül hatan mint ügyfelek az okmányirodákban mások nevében intézték a műszaki vizsgával, tulajdonosváltozással, forgalomba helyezéssel összefüggő ügyeket. A járművek tulajdonosaival további hat vádlott tartotta a kapcsolatot úgy, hogy a járműveket egyikük sem látta. Ezek többsége tehergépkocsi, mezőgazdasági jármű, régebbi típusú személygépkocsi volt - írta a főügyész. Hozzátette, hogy a járművek közül egyet sem vittek sem műszaki, sem eredetiségvizsgálatra.
A közlemény szerint a vádlottak hamis műszaki adatlapot készítettek, ketten pedig egy rétsági és egy veresegyházi vizsgaállomáson valótlan adatokat igazoltak a járművek eredetiségvizsgálatáról. A hamis háttérokmányokat az említett okmányirodákba vitték. Ott a beavatott ügyintézők - a bűnügy öt vádlottja - tudtak arról, hogy minden irat hamis. Ennek ellenére azokat átvették és valótlan adatokat rögzítettek a gépjármű-nyilvántartásban.
A vádlottak 2012 júliusa és 2014 decembere között mintegy 650 járműre rögzítettek valótlan adatokat a hamis iratok alapján, ezért a Gödöllői Járási Ügyészség közokirat-hamisítás bűntettével vádolta meg őket, bűnösségükről a Gödöllői Járásbíróság fog dönteni - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 03. 07:01, péntek | Belföld
Energiaügyi államtitkár: 20 százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására
Húsz százalékkal emelkedne Magyarország energiaszámlája az orosz energiaembargó hatására - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára csütörtökön Szegeden.
2025. Október 03. 07:00, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország történetének leghosszabb távú LNG-szerződését írta alá az ENGIE-vel
Magyarország történetének leghosszabb távú szerződését írta alá cseppfolyósított földgáz (LNG) beszerzéséről a francia ENGIE-vel, amely fontos pillérét fogja jelenteni hazánk energiabiztonságának a jövőben
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát